חופשה בניו יורק גריניץ וילג

חופשה בניו יורק: דני שקד ממליץ על גריניץ' וילג' ואיסט וילג'

ניו יורק מוכרת בעיקר ככרך סואן והומה אדם, אבל גם הסמל האולטימטיבי לאורבניות תוססת מכיל שני "כפרים" – הגרינית' וילג' והאיסט וילג'. כמובן שלא מדובר בכפרים השוכנים במקומות נידחים בחיק הטבע אלא בשתי שכונות בלב ליבה של מנהטן, והבנייה המאפיינת אותן אינה זו המצויה במרחבים הכפריים אלא מיתמרת לגובה רב, אולם גם כך יש בשתי שכונות מלבבות אלה קסם כפרי וחינניות נינוחה כך שכדאי מאוד לבקר בהן.

האח הקטן והמתוק של סנטרל פארק, מועדוני ג'אז ובתי קפה מלאי שיק

גריניץ' וילג' – בניו יורק היא נקראת פשוט הוילג' – שבתה את ליבו של דני שקד כבר מהפסיעה הראשונה ברחובותיה הייחודיים. השכונה, אשר משתרעת בין רחוב יוסטון לרחוב 14 ובין ברודווי לנהר ההדסון, היא ביתם של אמנים רבים (בין השאר גדלו בה בוב דילן וג'ק קרואק), של מועדון הג'ז המיתולוגי בלו נוט, של אינספור גלריות מלאות שיק וגם בתי קפה שבהם יושבים בוהמיינים ואינטלקטואלים ומתעמקים בדברים החשובים באמת בחיים, תרבות והנאות.

עוד בשכונה: פארק וושינגטון, האח הקטן והלא פחות מלבב של הסנטרל פארק.

ריאות ירוקות, בוטיקי מעצבים ורוחו של אנדי וורהול

איסט וילג' נקראת כך משום שהיא שוכנת מזרחית לוילג'. גבולותיה הם רחוב יוסטון, רחוב 14, השדרה הרביעית ונהר איסט.

בעבר זוהתה גם שכונה זו עם בוהמיינים והיפים (בין השאר חיו ויצרו בה אנדי וורהול ואלן גינסברג ז"ל), אולם בשנים האחרונות מתרבים בה בנייני היוקרה ואוכלוסיה אחרת מגיעה אליה – אם כי עדיין הפן החופשי, הססגוני והיצירתי בה מורגש היטב. בין השאר מציעה איסט וילג' חיי לילה שוקקים וביום – את פארק כיכר טומפקינס ופארק נהר איסט, שתי ריאות ירוקות נעימות מאוד (ואהובות במיוחד על דני שקד בזכות הניתוק המוחלט מההמולה הניו יורקית שהן מציעות), בוטיקי מעצבים נחשבים ובאופן כללי המון שיק.

שתף פוסט

סגירת תפריט