תחום הנדלן בארץ

טיפים והמלצות לקריירה מצליחה בתחום הנדלן בארץ ובחול מפי סובחי טנוס

עולם הנדלן מושך אליו לא מעט צעירים, ששואפים לבנות לעצמם קריירה מצליחה בתחום, הן בארץ והן בחו"ל. הפיכתם של לא מעט קבלני ביצוע ויזמי נדלן לאנשים אמידים מאוד ומשפיעים מאוד, אף מעבר לענף הבנייה, יצרה לתחום סקס אפיל והפכה אותו לאטרקטיבי להפליא אבל חשוב לזכור שישנם גם לא מעט כשלונות ובעלי מקצוע, כולל מוכשרים ואיכותיים, שהפסידו כסף רב בענף. איך בכל זאת אפשר לשפר את הסיכויים לזכות בקריירה מתגמלת? מקשיבים לטיפים ולהמלצות של סובחי טנוס, המייסד והבעלים של אחת החברות היותר מצליחות בעולם הנדלן, "STR".

ערכים לפני מקצוענות

אם תשאלו את סובחי טנוס, שהתחיל לפני למעלה מ-40 שנה את דרכו בעולם הבנייה כפועל מן השורה ואט אט טיפס מעלה, המרכיב החשוב ביותר בהצלחה בתחום (ובעצם גם בתחומים אחרים), עוד לפני ארגז הכלים המקצועי, הוא ערכים נכונים.

בפרט מקפיד טנוס על יחס של כבוד – כבוד אמיתי ולא מטעמי יחסי ציבור – לכל מי שמהווה חלק מהעולם שלו: עובדים, ספקים, לקוחות, שותפים לדרך ובעצם פשוט כולם. הכבוד האמיתי שרוחש סובחי טנוס סייע לו ליצור יחסי אמון הדדיים עם עובדי הבניין וכך גם בתקופות שבהן קבלנים רבים לא יכלו להוציא לפועל פרויקטים עקב מחסור בידיים עובדות אצל טנוס תמיד היו עובדים (שידעו להעריך את אישיותו של הקבלן, שהרי בסופו של דבר כולנו מחפשים לא רק תגמול כספי אלא גם יחס נאות) והפרויקטים שלו הושלמו בזמן.

ערך חשוב אחר עליו מקפיד טנוס ללא פשרות הוא אמינות. בזכות העובדה ש"מילה של סובחי זו מילה" – עובדה שגם המתחרים שלו מעידים עליה – שורה ארוכה של גופים עסקיים מהגדולים במשק עובדים איתו מזה שנים רבות: כך "גב ים", כך "שיכון ובינוי" מקבוצת אריסון, כך "ביג" שהיא הקבוצה הגדולה ביותר בארץ בתחום הקניונים הפתוחים, וכך גם "קרדן", "אשדר", "מבני תעשייה" ועוד.

השותפים המלאים להצלחה של סובחי טנוס

טיפ נוסף אותו שמח סובחי טנוס לחלוק עם החולמים להצליח בעולם הנדלן הוא להאציל סמכויות ועוד לפני זה למצוא שותפים אמיתיים לדרך, כאלה שאפשר לסמוך עליהם בעיניים עצומות. במקרה של טנוס מדובר בעיקר בשני ילדיו, ראיד ורמזי, שכבר מגיל צעיר זכו לחניכה מצד האב ועם השנים הפכו שותפים מלאים לעסקיו ומהווים עזר כנגדו.

לא לקפוא על השמרים

עוד המלצה של סובחי טנוס לקבלני ביצוע היא לא לקפוא על השמרים ולא לעסוק רק בבנייה עצמה אלא להתרחב גם לתחומי היזמות וההשקעות – וזאת לאחר שמצאו שותפים לדרך שאפשר לסמוך עליהם ובזהירות כדי שלא להגיע למצב שבו הם לא יכולים למלא את התחייבויותיהם.

הסיבה לכך היא השחיקה ברווחיות הפרויקטים השונים בתחום הבנייה, שמחייבת כל קבלן ביצוע למצוא גם אפיקי פעולה אחרים, ואך טבעי הוא שאפיקים אלה יהיו יזמות והשקעות בתחום הנדלן.

שתף פוסט

סגירת תפריט